FRANCHISE

Franchise Başvuru Formu

 ÖRNEK ŞUBE                                                      

Çiğköftem Örnek Şube

 

     FRANCHISE / BAYİLİK                                

   Başarısını uluslararası alanda ispat etmiş Çiğköftem, tecrübesini yatırımcıları ile paylaşmakta ve sahip olduğu karlı iş modeline onları da ortak etmektedir.

   NEDEN ÇİĞKÖFTE BAYİLİK

Çiğköfte bayilik, geniş bir hedef kitleye sahip olan çiğköfte, çok düşük bütçelerle dükkan açmaya imkan verdiği için son yılların tartışmasız en popüler iş modelidir. Çağımızın gereksinimlerinden olan hızlı ve kolay tüketime uygun oluşu ve ekonomik satış fiyatlarıyla tüketicilerin vaz geçilmezi haline gelmiş durumdadır. Bu kadar seveninin olduğu bir pazarda şube açma kolaylığı da göz önüne alındığında yatırımcıların iştahını kabartıyor. Ancak önemli noktalar dikkate alınmadığı takdirde ticari girişimin sonu da çiğköftenin tadı gibi acı olabilir. Doğru bir çiğköfte bayiliği açabilmek için dikkat edilmesi gerekenler;

1. Doğru Lokasyon

Her ticari işletmede önemli olduğu gibi çiğköfte franchise işletmesi açarken de doğru lokasyon önemli bir maddedir. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddeler, yoğun alışveriş merkezleri en gözde noktalardır. Bunların yanı sıra yerleşim noktalarına yakın, çevresinde okul, hastane vb. noktaların bulunduğu, insanların eve dönerken uğrayıp alış-veriş yapabileceği güzergâhlar da önemli lokasyonlardır.

2. Doğru Yatırımcı

Yaptığınız işi sevmek hayatta mutlu ve başarılı olmanın en temel kurallarındandır. Bu nedenle  çiğköfte şubesi işletmenin size ne kadar uygun olacağına iyi karar vermelisiniz. İşin pratik oluşu, müşterilerle diyaloğun sağladığı sosyal tatmin duygusu, kazanmanın vermiş olduğu mutluluklar olacağı gibi, fıtratınıza zor gelebilecek durumlar da unutulmamalıdır. Örneğin; personel yönetmek, her insanın yapabileceği bir iş değildir. Ayrıca insanlarla iletişimi güçlü olmayan birisi için satış yapmak çok zor gelebilir. Belli bir mesai saatine alışmış kişiler için yeri geldiğinde uzun mesailer ağır gelebilir.

3. Doğru Marka

İnsan yola çıktığı arkadaşını iyi seçmeli derler. Hayal ettiğiniz ekonomik özgürlüğe ve kazançlı bir iş hayatına sahip olmak için çıktığınız yolda da çalışacağınız firmayı iyi seçmelisiniz. Size acemisi olduğunuz yolda kılavuzluk edecek, bir patron gibi değil iş ortağı gibi yaklaşacak, kazan kazan yaklaşımı ile herkesin kazanmasından yana olan bir marka ile çalışırsanız karşınıza çıkabilecek zorluklar daha da kolay aşılacaktır.

 NEDEN ÇİĞKÖFTEM BAYİLİĞİ                      

1. Uluslararası Marka Bilinirliği 

Türkiye’nin yurtdışında en fazla çiğköfte bayiliği üzerine şubesi olan gıda markası olarak 2017 yılında UFRAD derneği tarafından yurtdışı açılım ödülüne layık görülmüştür. Türkiye, Almanya, Fransa, Avusturya, Belçika, Hollanda, İngiltere gibi birçok ülkedeki yüzlerce şubesinde geleneksel lezzetlerimiz olan çiğköfte ve içli köfteyi misafirlerine sunmaktadır.

2. Ödüllü Lezzetler

International Taste & Quality Institute tarafından 2016 yılında çiğköfte ve vegan içli köftesi Üstün Lezzet Ödülü’ne, 2014 yılında Tüm Tüketicileri Koruma Derneği Tarafından “Tüm Tüketicilere Tavsiye Ediyoruz Ödülü’ne layık görülmüştür.

3. Yüksek Kalite Anlayışı

Dünya geneli tüm şubelerinde katkısız, doğal çiğköfte sunmayı başaran tek çiğ köfte markasıdır. Çiğköftesinde direkt yada indirekt hiçbir katkı malzemesi kullanmamaktadır. Özenle yıkanan bol yeşillikli menülerini, yüksek müşteri memnuniyeti ilkesi ile sunmaktadır. Sektördeki alışılagelmiş çiğköfte konseptlerinden çok ileride, modern, tarz ve kaliteli bir konsepte sahiptir.

4. Düşük Yatırım Maliyeti

Misafirlerine ferah ve tarz bir ambiyans sunan özel üretim dekorasyon ekipmanlarını, anlaşmalı tedarikçilerden en uygun fiyata alabileceğiniz gibi, projeye uygun olmak şartı ile kendinizde yaptırabilirsiniz.

5. Yüksek Kar Marjı

Çiğköfte franchise bedeli, aylık-yıllık kar payı alınmayan Çiğköftem franchise sisteminde yatırımcı yaptığı   yatırımı ortalama 3-5 ay içerisinde amorti edebiliyor.

6.Genel Merkez ve Bayi Arasında Güçlü İletişim

Bayi açılışıyla beraber satış destek departmanı ile koordineli olarak hizmet verilir. Gerek satış artırıcı faaliyetler, gerek moral ziyaretleri, gerekse eğitim faaliyetleri ile bayi başladığı işte kendisini hiçbir zaman yalnız hissetmez.