ANASAYFA / Çiğ Köfte / Çiğ Köfte
çiğköfte malzemeleri

Çiğ Köfte

Çiğ köfte

çiğköfte
çiğköfte

kurumsal bir kimliğe sahip, lezzetini 11 ülkenin damaklarında bırakmış kaliteli malzemelerle üretilen bir lezzet şölenidir. En ayırt edici özelliği günlük taze üretiminin olması ve hiçbir katkı maddesine yer vermeyişidir. Et ve et ürünü kullanmadan, yüksek mühendisler tarafından tamamen etsiz-Vegan- olarak reçete edilen Çiğköftem son derece sağlıklı ve zengin besin değerlerine sahiptir.

Çiğ köfte üzerine yapılan yüzlerce araştırma sonucunda çiğköftenin sağlıklı ve faydalı bir yiyecek olduğu kanıtlanmıştır. İçerisindeki malzemelerin faydalarına kısaca değinirsek;

Bulgur: B grubu vitaminlerini içerisinde barındıran bulgur aynı zamanda lif açısından oldukça zengin bir besin maddesidir. Tüketimi halinde tokluk hissi vererek kalori ve fazla kilo alımını engeller. Folik asit içeriği sayesinde bebeklerdeki ve hamilelerdeki folik asit ihtiyacını karşılar.

Kırmızı Biber: Kansere karşı verilen savaşta en büyük rolü oynaya besinlerin başında gelir. İçerisindeki likopen kansere karşı etkilidir. Ayrıca vücut sıcaklığını artırdığından dolayı kolayca kilo verimini sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Sarımsak: Zararlı bakterileri yok eden, hastalıklara karşı antibiyotik etkisi yaratan bir besindir. Kalp adalelerini güçlendirir. Saç dökülmelerine karşı etkilidir. Aynı zamanda sesi güzelleştirme etkisi de vardır.

Maydanoz: İnanılmaz derecede A vitamini deposudur. Sindirime faydalı, böbrek taşı, idrar yolu enfeksiyonlarına etkilidir. Kalori açısından zengin olan bu besin demir ve kalsiyum deposu görevi de görür.

Nar  Ekşisi: Şeker hastalığının tedavisinde kullanılan bu besin kolesterole de iyi gelmektedir. Kellik tedavisinde de kullanılan nar ekşisi enerji verir, yorgunluğu giderir.

ÇİĞKÖFTENİN İÇİNDEKİ MALZEMELERİN YARARLARI

Günümüzde sevilerek tüketilen yiyeceklerden biri de çiğköftedir. Sofralarımızda yerini aratan, annelerimizin beş çayında, günlerinde gözde ikramlarından biri haline gelen bu lezzet neden bu kadar çok seviliyor acaba, bu lezzetin sırrı ne?

Çiğköftenin içindeki malzemelerin yararları bu lezzeti damaklarımıza kazıyan sebeplerin başında geliyor. Gelin bu lezzetin içerisindeki başlıca malzemelerin yararlarından kısaca bahsedelim:

Bulgur: Folik asite sahip olduğundan hamilelerin ve bebeklerin folik asit ihtiyacını karşılar. Kallp için yararlı ve sindirimi kolaylaştırır. Lifli olmasından dolayı tokluk hissi vererek fazla kilo alımını engeller.                                                                              

 Kırmızı Biber: Sindirim sistemini düzenleyerek hazmı kolaylaştırır. Böylece mide tembelliğini giderir. Vücut mikroplarını öldürür. Romatizma ağrılarına iyi gelerek, stresi yatıştırır.

 

       Sarımsak: Zararlı bakterileri yok eder, hastalıklara karşı güçlü bir etkisi vardır. Kalp adalelerini güçlendirir. İdrar söktürücü olarak da kullanılır. Akciğer, karaciğer ve kalbi kuvvetlendirir.


Çiğköftenin içindeki malzemelerin yararları bu kadar fazlayken tüketmemek elde değil… Sağlık deposu olan bu lezzeti sofralarınızda eksik etmemeniz dileği ile…

                                                                                                     En Tatlı Acı…

Etsiz Çiğ Köfte Tarifi İçin Malzemeler

HAKKIMIZDA admin

Çiğköftem, yurtiçi ve yurtdışındaki yüzlerce şubesiyle geleneksel lezzet olan çiğköfteyi dünyaya tanıtan global bir markadır. Bu başarısını 2017 yılında UFRAD franchise derneğinden aldığı “Yurtdışı Açılım Ödülü” ile de taçlandırmıştır. Lezzet bakımından Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görülen Çiğköftem, dünya geneli tüm şubelerinde yüksek kalite prensibi ile hizmet vermektedir. Çiğköftem, ürünlerinde koruyucu, lezzet verici, kıvam artırıcı vb. hiçbir katkı malzemesi kullanmamaktadır. Geliştirdiği “üretici bayilik” modeli ile tüm şubelerinde günlük-taze-katkısız çiğköfte sunmayı başaran tek markadır. Başarısını uluslararası alanda ispat etmiş Çiğköftem, tecrübesini yatırımcıları ile paylaşmakta ve sahip olduğu karlı iş modeline onları da ortak etmektedir.

Check Also

Evde Çiğ Köfte Yapımı

Evde Çiğköfte Yapımı Hepimiz duymuşuzdur çiğ köfteyi ve eminim ki muhteşem lezzetinin tadına bakmayan da …